4 Italské metropole, které si nenechte ujít.

 Florencie

Co nám nabízí? Velkolepé toskánské město přeplňuje sofistikovaným uměním, upravenými zahradami, dlážděnými ulicemi, legendární historií a málo známými obchody. A hlavně tolik zmrzliny! Projděte si široký oblouk kolem historického centra Duomo. Navštivte slavné památky, ještě slavnější umělecká díla a všechna velká náměstí. Poté utečte na druhou stranu řeky, kde to místní obyvatelé nazývají Oltrarno. Poznáte tam autentický Florentský život s méně turisty a více obchodů, kaváren a trhů.
 kanál v benátkách

Řím

Co nám nabízí? Řím je město pokladů – kulinářských, historických a romantických. Starobylé ruiny, výjimečné umění a úžasná architektura čekají mezi ochutnáváním světového jídla a vína. Vatikán, Sixtinská kaple, Koloseum a Centro Storico, kde se lidé shromažďují již celá tisíciletí. Ale město toho nabízí mnohem více. Kavárny, restaurace, bary, muzea a umělecká místa – najděte je také v Testaccio, San Lorenzo a Prati.
 vatikán v noci

Neapol

Co nám nabízí? Většina lidí přeskočí Neapol na cestě do Capri. To je ale chyba! Je to město plné starobylých památek a paláců, nachází se mezi Vesuvem a mořem a je plné energie. Jedním slovem, okouzlující. Pro ty, kteří milují jídlo, je to rodným místem pizzy. Delikátní pečivo, bramborové koláče a mandle v sádle jsou jen některé z lahůdek, které čekají na hladové a dobrodružné turisty.
 

Benátky

Co nám nabízí? Benátky jsou fascinující sbírka 118 ostrovů, plovoucí krása s dramatickou a silnou historií. Na každém rohu a kanálu je něco ohromující, zvláště méně známých čtvrtích a okolí, kde svůj čas tráví méně turistů. San Marco, epicentrum města, je spojen s turisty, ale nenechte se odradit od toho, abyste alespoň zahlédli nádhernou baziliku, muzea a paláce. Když vás davy lidí unaví, vydejte se vodní městkou linkou nebo vodním taxi na severní ostrovy benátské laguny, kde se podávají vynikající gastronomické pokrmy, víno a okouzlí vás barevné domy.

4 Italské metropole, které si nenechte ujít.
4.1 (81.82%)11