Proč se vám nedaří zhubnout? Na vině může být hned několik faktorů! 

Snažíte se zhubnout, ale žádné výsledky se nedostavili ani za dlouhou dobu? Je hned několik věcí, které vám mohou bránit v touze zhubnout. Co s tím? 

Proč se vám nedaří zhubnout? Na vině může být hned několik faktorů! 

I když se snažíte sebevíc, nedaří se vám hubnout? Možná jste už vyzkoušeli všechno, co jste si přečetli nebo vám někdo poradil, možná, že se cvičíte, dřete a stravujete se zdravě a stejně se vás kila drží jako klíště. Tento problém má poměrně hodně lidí, kteří se snaží zhubnout, a poprat se s tím není nic lehkého. Víte, co vlastně funguje a zabírá a jak se smířit s tím, že to hubnutí může jít pomalu? 

pexels-photo-6707607

Není kam spěchat

I když se snažíte, zbavit se přebytečných kilogramů okamžitě, tak snadné to není nikdy. Hlavně pozor na zrádné, i když velmi lákavé zázračné a rychlé diety, které slibují úbytek váhy v rekordním čase. To je jen nastražená past, která vás úplně pohltí. Nikdy však nezhubnete úplně a rozhodně ne na dlouhou dobu. Už na začátku se tak smiřte s tím, že hubnutí je opravdu běh na dlouhou trať a jestliže to s hubnutím myslíte vážně, budete se muset obrnit trpělivostí. Ne u každého se totiž dostaví výsledky v krátkém časovém úseku. Opravdu není kam spěchat, ty nejdůležitější věci přichází v životě vždy pomalu a postupně. 

Právě to může být obrovský problém, když si na začátku dáváme přemrštěné a vysoké cíle, je pak zklamání z toho, že to nejde podle plánu ještě větší. Nakonec dospějeme jen k tomu, že snahu vzdáme úplně a e vším snažením je rychle konec. To ale nikdy nedopusťte. 

pexels-photo-1194369

Raději se motivujte a odměňujte 

Vydejte se cestou motivace a odměn. I za malé úspěchy se chvalte a odměňte nějakou drobností, co vás potěší. Snažte se motivovat se a pro začátek si spočítejte svůj BMI index. Pomůže vám s tím BMI kalkulačka https://www.bmikalkulacka.cz/. Možná, že zjistíte, že skutečně není kam spěchat a z hubnutí se stane vaše vášeň a ne povinnost. 

Nikdy se nestresujte, říká se, že všechno začíná v naší hlavě a je tomu skutečně tak a to, i když jde o hubnutí. Zdravá a vyvážená strava podávaná pravidelně by měla být samozřejmostí. Místo cvičení se klidně vydejte do přírody a na čerstvý vzduch, tak si koneckonců můžete posílit i psychiku a hubnutí pak půjde určitě lépe.