Úvaha jednoho chudého člověka

Když se podíváte na svou výplatní pásku, musíte si chtě nechtě přiznat, že zase tak malou výplatu nedostáváte. Kam jen se ty peníze pokaždé podějí? Udělejte si seznam, ať víte, co nakupujete a vyškrtejte položky, které zase tak nutně nepotřebujete.

Opravdu je nutné, abyste každé návštěvě nabízeli výběr z lihovin drahých značek a stůl se musel prohýbat jen těmi nejdražšími lahůdkami?

Každotýdenní nákup se může obejít bez určitých položek. Hlady určitě neumřete.
prázdná peněženka

Nezáviďte těm, co se honosí značkovým oblečením, nevíte, na co všechno si museli půjčit a tohle dělají jen pro to, aby tací, jako vy, se cítili ještě chudší a záviděli.

Představte si, co je to začlověka, který v restauraci seřve servírku za omáčku, která je podle něj na sto procent špatně, protože sám ji dělá s trochu jinou chutí! Pomluví kávu, která nemá chuť takovou, na kterou je zvyklý a ostatním mává před nosem drahým mobilem.

Takovým lidem není co závidět! Jsou to nešťastníci, co si vyhazují z kopýtka jednou za čas a chtějí se cítit nadřazeni ostatním, drahý mobil mají na dluh, ale žijí v tom, že ostatní to nevědí, mají problémy se splácením hypotéky, ale protože to nemají napsáno na čele, hrají si na boháče.

Také si vybírají, s kým se budou bavit podle toho, co mají na sobě a jaký mobil sami vytáhnou. V tu chvíli mají pocit, že ten druhý je na „jejich úrovni“ a tím pádem si zaslouží jejich náklonnost. Třeba netuší, že onen člověk je oproti nim výš inteligenčně, ale i finančně. Oni ho přijali do „svých vysokých“ kruhů.
bezdomovec v křesle

Nezáviďte jim, oni jsou těmi chudáky!

Také se můžu zmínit o ženě, která měla nadváhu. Ne, to není přesné. Byla obézní. Bohužel od puberty. Cpala se jídly z „Mekáče“, za hodinu měla vypitou láhev přeslazené limonády a ani jinému nezdravému jídlu se nevyhýbala. Nesnášela pohled na štíhlé ženy kolem sebe, protože brala jako nespravedlivé, že ony mohou sníst všechno a nepřiberou. Odmítala vidět, že nezdravé jídlo jí jednou za měsíc a pravidelně cvičí. Ve zralém věku jí byla zjištěna alergie na lepek. Najednou se vešla do oblečení o čtyři čísla menšího, začala pohrdat ženami, co měly jen o číslo větší oblečení než ona. Pořád ale závidí těm, co jsou bohatší a můžou si dovolit kupovat drahé věci. Proto hledá kamarádky mezi méně movitými, které její „bohatství“ a štíhlou figuru díky nemoci (o které nevědí) touží mít.

Pokud sami nechcete patřit do skupiny chudých lidí, něco byste pro to měli udělat. Najít si lépe placenou práci a neutrácet za zbytečnosti.

Jestli víte, že sami nezvládnete ušetřit nějakou korunu, nechte si pomoct odborníkem. Nevíte, kdy budete náhle potřebovat peníze. Můžete se ocitnout bez práce, nebo vás přepadne nějaká nemoc, která vás vyřadí z pracovního procesu na delší dobu. Je lepší mít něco stranou a žít skromněji, než žít na dluh a nakonec nemít ani kam složit hlavu.

4.1
07