Terasa snů


Užívejte si ji naplno

Když si lidé chtějí postavit svůj vlastní dům, tak mají jisté představy, které by měli být naplněny, aby se jim nemovitost skutečně líbila. Často setkáme s tím, že chtějí francouzské okno s dveřmi, přičemž když jím projdeme, tak se dostaneme hned na terasu. Má to výhodu v tom, že když na terase pořádáme třeba grilovačku, tak to pro všechny věci domů nemáme daleko. Je to tedy takové pohodlné propojení venkovního prostoru s vnitřním.

terasa nemovitosti

Můžeme zde mít zahradní nábytek včetně lehátka, takže kdykoliv budeme chtít, tak si venku na čerstvém vzduchu můžete odpočinout. Terasu si skutečně můžeme vyšperkovat podle sebe a to tak, že kromě hezkého nábytku sem umístíme třeba okrasné rostliny, takže zde venku a v hezkém prostředí budeme rádi trávit čas. V mnoha věcech se tento prostor dá používat jako balkon v panelovém domě, takže zde také můžete sušit prádlo, pokud je tedy zrovna hezky.

Stavba terasy

Lidé často volí terasu, kterou už někdo vymyslel, takže si ji koupí v rozloženém stavu, když už jsou trámy a další části nařezané na přesné rozměry. Pokud byste však chtěli nějakou vlastní specifickou, tak si můžete vytvořit svoje vlastní plány. Samozřejmě je potřeba dbát na jisté záležitosti jako pevnost celé konstrukce, aby když napadne sníh nešla celá stavba k zemi. Dále je nutný dostatečný spád střechy a ošetření dřeva.

dřevěná terasa

V každém případě bychom měli začít základy, které poctivě zabetonujeme. Ke spojení všech trámků můžeme použít konstrukční tesařské vruty do dřeva, protože ty se postarají o pevný spoj. Není to však jen tak ledajaký šroubek. Na hlavě se setkáme s provedením torx, které je mnohem lepší než klasický kříž, protože se vyhneme přeskakování bitu. Na špičce si můžeme všimnout úzké frézky, což zajistí snadné zajetí do dřeva bez nějakého předvrtávání. Vše je završeno nanesením kluzného laku na tělo vrutů.