Pozor na zákazy v Římě

Kdopak by netoužil po slunné Itálii, Benátkách, Neapoli a tak dále. Zcela jistě budete chtít navštívit i Řím. Je zde toho k vidění skutečně hodně a turisté se jen a jen hrnou. Takže bohužel, došlo k tomu, k čemu jednou stejně dojít muselo. Totiž na zákazy.

řím při západu slunce

Jistěže vy jste ti hodní a vychovaní turisté, ale bohužel se sem cpou i ti, kteří si myslí, že jim to všechno tady patří a oni si mohu dělat co chtějí. Problém se vršil na problém, potíž na potíž, až to městskou radu naštvalo. Ne že by ty zákazy byl y nové, to ne, ale hodně jich k těm starým přibylo. Ony totiž některé začaly platit již po druhé světové válce. Takže čtěte až do konce a sami uvidíte, že si budete muset dávat velký pozor.

Muži vy zapomeňte na chůzi po památkách oblečení jen do půl těla. Kdepak, pěkně triko nebo košili, ale do půl těla v žádném případě.

Máte hlad a chtěli jste ušetřit? To se musíte se svou svačinkou někam hodně dobře schovat, protože na některých místech se jíst prostě nesmí. Obzvláště taková ta rychlá občerstvení.
křížek v kolečku

Pokutu můžete dostat za historický oděv, nebo za sezení na místech kde je to nevhodné. Pokud máte chuť se jen smočit v kašně, nebo se tam snad potápět, nechte si ji zajít. Pokuta může být až do výše čtyř set eur. Mince tam také neházejte, to je také zakázáno. Výjimku má jen fontána De Trevi, a to kvůli známé pověře, že kdo sem hodí minci, ten se do Říma vrátí.

Jestli se trošičku navečer připumpujete vínkem, nebo čímkoli jiným, netropte jakýkoli hluk a neperte se. Ovšem tohle by mělo platit všude, nejen v Římě. Zde je to trošku zostřeno tím, že od dvou ráno až do sedmi vám nikde nesmí, nebo by správně neměli, prodat alkohol.

Do tohoto města také není doporučeno brát si své mazlíčky. Pohyb pejsků je tu značně omezen, takže by musel být psík sám na hotelu, nebo tam kde bydlíte.

Toto nejsou všechny zákazy, jen jejich výběr, musíte si sami zjistit, jak se situace má.