TOP místa na dovolenou v Karibiku!

Od Floridy až po Venezuelu se táhne přes tři tisíce kilometrů dlouhý pás nádherných ostrovů. Představme si některé z nich.
Bahamy
Bahamy tvoří sedm set úchvatných ostrovů. Po většinou nížinné oblasti, zastoupené bohatou exotickou vegetací, velkým počtem druhů zvířat a překrásnými korálovými atoly. Bahamské ostrovy jsou řídce obydlené. Proto se stávají velkým lákadlem pro dovolenou mnoha lidí z celého světa. Udává se, že ze sedmi set ostrovů jich je obydleno pouze čtyřicet. Na Bahamách se platí místním Bahamským dolarem. Jednosměrná letenka pro jednu osobu z Prahy stojí v průměru asi deset až patnáct tisíc korun.
pláž karibik
Jamajka
Karibská oblast proslulá hudebním stylem reggae, nabízí obrovskou škálu odlišných míst. Najdete tu jak hornaté, tak nížinné oblasti. Je jedním z nejnavštěvovanějších oblastí karibské oblasti. Ročně jej navštíví až čtyři miliony turistů z celého světa. Lákadlem je nejen rozmanitá příroda, krásné pobřeží, ale i kultura a mentalita tamních obyvatel. Na Jamajce se platí jamajským dolarem. Cena jednosměrné letenky z Prahy do hlavního města Kingstonu, se v průměru pohybuje kolem patnácti až dvaceti tisíci korun.
bora bora ostrov
Kuba
Považuje se za jeden z nejkrásnějších ostrovů Karibiku. Bohužel kvůli státnímu zřízení, které tam několik desetiletí panuje (socialistická republika s prvky diktatury), není až tak atraktivní volbou pro dovolenou. I přesto, že turismus na Kubě každým rokem roste, odlákat vás můžou i vysoké ceny. Například za ubytování v tamních hotelech. Za noc v hotelu můžete zaplatit až v přepočtu šest tisíc korun. Pokud vás ale ani toto ne odláká od dovolené na Kubě, můžete se těšit z opravdu překrásné přírody a pobřeží. Na Kubě se platí kubánským pesem a jednosměrná letenka z Prahy vyjde v průměru asi na deset až patnáct tisíc.
Dominikánská Republika
Po Kubě druhý největší stát karibského ráje a zabírají jej z velké časti hornaté oblasti. Severní i jižní pobřeží lemují krásné korálové útesy a dech beroucí pobřeží. Dominikánská republika je cílem mnoha milovníků potápění. V moři se nachází velké množství pirátských vraků a potápění se stává lákadlem místního turistického ruchu. Státní měnou je dominikánské peso. Jednosměrná letenka z Prahy se průměrně pohybuje okolo patnácti tisíc korun.
sandy beach
Karibská oblast nabízí stovky krásných míst, které stojí za navštívení. O to těžší je zvolit tu správnou. Výhodou je ovšem fakt, že ani u jedné z nich nebudete s největší pravděpodobností zklamání. Kouzlo tohoto mořského ráje uchvátí snad každého z nás.