Ušetřete s autobusem

Zvykli jsme si na pohodlí, které osobní vůz provází. Je to skvělé, dostat se z místa na místo bez čekání. Ovšem, někdy to není zcela tak ekonomické, jak se může zdát. Řeč je teď především o jízdě ve městě, kdy se cesta autem může pěkně prodražit. Je dobré si zjistit co dopravci v kterém městě nabízí. Pravidlem například bývá že autobusový dopravce má mnoho slev, pro malé děti, matky s kočárky, studenty nebo seniory.

dívka u autobusu

Někdy si na něco zvykneme a považujeme to za naprostou samozřejmost, že nás ani nenapadne hledat jiné možnosti. Ovšem zejména jízda po městě se může prodražit. Když například cestujeme, musíme počítat s tím, že budeme muset někde parkovat, a to není zadarmo. Takže nejenže projedeme benzín, ale platíme i za parkovné. Jak je patrné v tomto případě auto zas, tak výhodné není. Nemusíme jezdit ani za plnou cenu, ale někteří dopravci nabízí slevové karty, nejlepší je vždy se poptat na konkrétní možnosti slev u dopravce osobně.

Autobus rozhodně není přežitek, ale celkem levnější alternativa auta

I když cestujeme do nějakého vzdáleného města, není od věci podívat se, jestli tam nejede nějaký autobus. Například v dálkových autobusech nabízejí kávu či čaj zdarma nebo denní tisk k přečtení. Cesta se tak rázem stane příjemnější. Výhodou dálkových spojů je také to že můžeme cestu, kterou bychom jinak proseděli v autě s pozorností upnutou na vozovku strávit s počítačem a dodělat si na příklad pracovní povinnosti. Autobus nám tak v některých případech nejen že ušetří rozpočet ale i dovolí strávit volný čas efektivněji. Je tedy na zvážení každého, aby si příště před nějakou cestou rozmyslel, zda se vydá autem nebo autobusem. Ve výsledku může být člověk příjemně překvapený, že jízda v autobuse může být celkem příjemná.
cestující autobusu

Na mysli je důležité mít známý fakt, že nějaké takové popojíždění ve městě moc benzínu neušetří, není proto od věci zkusit nějaký čas jezdit autobusem. Ano, pokud jste ochotni tolerovat, že někdy si nemusíte sednout, nebo musíte čekat na zastávce, pak vám vaše peněženka poděkuje.