Zaměřeno na zubní pasty

Je jen málo věcí, které denně používáme spíše z nutnosti a pro potřebu udržet si dobré zdraví. Jednou z nich je nepopíratelně zubní pasta, kterou používáme několikrát denně. Z čeho jsou vlastně zubní pasty vyrobené a proč vybírat z jejich řad ty, které jsou nejméně zdravotně závadné?
kartáčky a pasta

Nepostradatelný výrobek – ale ne všechny

Bez použití zubní pasty byste si vaše zuby nevyčistili tak dobře, jako kdybyste sáhli pouze po kartáčku opláchnutém vodou. Hlavními složky past jsou zejména abraziva, konzervanty, glycerol, tenzidy a především fluorid, díky kterému se snižuje kazivost zubů.
pasta, kartáček a voda

Správné pasty by se měly postarat o:
–       dokonale svěží pocit ve vaší ústní dutině a samozřejmě i příjemný dech
–       odstranění zubního plaku včetně všech nečistot, které jsou na zubech usazené
–       likvidaci veškerých bakterií nahromaděných v ústní dutině působením konzumace jídla, pití nebo třeba alkoholu a tabáku
Není žádným pravidlem, že pokud zubní pasta pění, je účinek silnější. Na co byste měli hledět je nejen značka, ale především složení.
Špatnou informací je to, že barevné označení na konci tuby určuje složení, díky kterému byste měli pastu vybírat. Jedná se o fámu, která se dlouhé roky vyskytuje na internetu, ale přitom nevypovídá o skutečnosti. Barevné označení je pouze následkem výrobního procesu, nikoli ukazovatelem lepší nebo horší pasty.
přírodní pasta a kartáček

Lékárny a dentisté mají jasno

Mít doma skutečnou kvalitu znamená zjistit si dostatek potřebných informací, ze kterých můžete čerpat.Ohledně těch nejlepších z nich, si můžete promluvit s lékárníkem, který vám může poskytnout nějakou z řad přírodních výrobků. Co se týče stomatologů, z větší míry hledí na ověřené značky a každý z nich vám doporučí něco jiného. Spíše než na pastu, hledí na kvalitu samotného čištění kartáčkem a mezizubního prostoru.
Jestli chcete však vsadit na jistotu, zaměřte se na pasty určené pro malé děti.Zpravidla obsahují nejméně chemických prvků nebo dokonce žádné a tím pádem budou pro vaše zuby šetrnou a správnou volbou.