Zábava pro společné chvíle ve skupinách

Paměť na předměty

Poměrně známá a rozšířená zábavná hra, ve které dominují především děti. Trénink paměti je však vhodný především pro dospělé, s mozkem je to totiž jako se svalstvem. Jakmile jej přestanete zatěžovat, jeho činnost ochabuje. Můžete tedy směle vyskládat na stůl třeba patnáct drobnějších předmětů a úkolem spoluhráčů bude co nejvíce si jich zapamatovat. Ideální limit je 30 sekund, předměty pak zakryjete a ostatní je musí vypsat na papír.
venkovní oslava

Hádání skladby

Jednomu z hráčů pustíte do sluchátek nějakou skladbu, kterou ostatní dobře znají (nejlépe formou losování z několika možností), a dotyčný pak musí znázornit její základní znaky malbou po papíře. Cílem je uhodnout, o jakou skladbu šlo. Možná si ani neuvědomujete, jak obtížný, ale zároveň nesmírně kreativní úkol to bývá.
maska na oči

Vyprskneš – nevyprskneš

Typická hra na Silvestra nebo narozeninové párty, kdy už mají všichni trochu upito. Lze ji hrát pochopitelně i ve střízlivém stavu, o to je zábava věrohodnější, podmínkou je ovšem dokonalá schopnost aktérů uvolnit zábrany. Spočívá v tom, že se v soutěži vzájemně střídají dvojice hráčů, kteří ostatním předvádí své schopnosti. První z nich má za úkol toho druhého z dvojice rozesmát tak, aby smíchy ze svých úst vyprskl tekutinu (nejlépe čistou vodu). Pro toho, kdo má v ústech tekutinu, není opravdu snadné ji tam udržet, už z toho důvodu, že musí dýchat pouze nosem. Zkuste si to a uvidíte.

Ohmatávání lokty

Položte na stůl přibližně patnáct až dvacet menších předmětů, na jednu minutu je ukažte všem spoluhráčům a pak se všichni otočí zády ke stolu tak, aby měli odhalené lokty a mohli s nimi předměty ohmatávat. Rozhodně to není jednoduché, jak se zdá, lokty mají sice nervové receptory, ale ne tak citlivé, jako prsty na rukou nebo na chodidlech.
koktejly na stole

Chutě a vůně

Zajímavá zábava nejen na silvestrovský večer. Se zavázanými očima hádat jednotlivé ingredience nebo potraviny podle chutí a vůní může být velice obtížné, pokud zvolíte něco nepříliš známého. Kupříkladu vůni kurkumy a chuť pohanky nebo cizrny nemusí každý rozpoznat, ale takovou skořici a kmín poměrně s přehledem.