Do myčky ano či ne?

Vůz si můžete umýt sami nebo využít služeb myček. Někdo mytí v myčkách odmítá s tím, že si tam zničí lak na autě, jiný je naopak příznivcem tohoto způsobu mytí automobilu. Ať tak nebo tak, o svého miláčka a dost často i téměř člena rodiny, je třeba pečovat, smývat z něj prach z cest a zbavovat ho nánosů bláta a bahna.

auto v myčce

Co nabízí myčka

Jednoduchý způsob, jak vůz zbavit nečistot z exteriéru (za službu sice platíte, ale pokud nemáte čas nebo jinou možnost) je pro vás návštěva myčky . Většinou ji najdete u benzínové stanice, jedná se o stavbu s mycími kartáči. Vybrat si můžete z několika variant mytí, ta luxusnější vám lak i navoskuje a odjedete dokonce i s čistými koly a celým spodkem vozidla. Shrňme si plusy, těmi jsou rychlost a výběr z nabízených variant podle vašich potřeb. Jestliže budete stálými zákazníky myčky, budete moci využít různých slev či jiných výhod. Pokud máte nový vůz a bojíte se poškození laku, pak je dost možné, že mycí kartáče nějakou tu nepatrnou škodu na laku zanechají.
mytí auta

Odborné čištění

Jestliže chcete o svůj vůz pečovat opravdu důkladně, pak ho můžete svěřit do rukou odborné firmy, kde kromě exteriéru bude věnována péči i interiéru vozu. Dá se říci, že se jedná o metodu daleko šetrnější, než je klasická myčka, ale počítat musíte s tím, že si připlatíte.

Svými vlastními silami

Ne každý má možnost umýt svůj automobil ve svém bydlišti, i když by se čas našel. Investovat budete do mycích přípravků, v dosahu musíte mít vodu a také místo, kde to nebude vadit. Časově se jedná o náročnější způsob, na druhou stranu si údržbu uděláte podle svých představ. Rozhodně není dobrý nápad vyrazit někam k vodě do přírody, myslete na to, že přípravky obsahují hodně chemických látek a že tak můžete znečistit či kontaminovat vodu v přírodě.