Jak si představit praktické využití průmyslové keramiky Doceram

Poloha desek pro plošné spoje

Každý z vás má doma počítač nebo mobilní telefon či tablet, jinak byste si tento článek nemohli ani přečíst, i když jistou možností je čtení v infocentru či ve veřejných knihovnách, ale v současné době je toto tak málo pravděpodobné, že je pravděpodobnější vaše vlastnictví těchto elektronických pomocníků. Jestliže jste někdy nahlédli do útrob stolního počítače či notebooku, mohli jste tam spatřit základní desku, osazenou drobnými součástkami a doslova propletenou plošnými spoji. Ty zajišťují propojení jednotlivých komponentů v daném zařízení a díky tomu je také výrobek funkční.

základní deska

Plošné spoje provází lidstvo již desítky let a první pertinaxové destičky s měděnou vrstvou se vyráběly již před druhou světovou válkou. Moderní výroba těchto záležitostí však vyžaduje jiné technologické metody a postupy, protože do hry výrazně zasáhla miniaturizace. Abyste mohli uspět v tomto oboru, je zapotřebí využít i moderní materiály, jimiž jsou i kontaktní piny IMTTS průmyslové keramiky Doceram. Jejich využití v praxi je velmi pestré a jedním z výrobních segmentů jsou i polohovací piny pro usazení desek k vytváření https://www.databazeknih.cz/knihy/vytvareni-hojnosti-48580 plošných spojů. Jak se ukázalo, keramika je pro tyto účely optimální z několika důvodů:

tištěné spoje

Izolační vlastnosti – keramika je nevodivá, nemůže tedy způsobit problémy se zkratováním některých dílů při náhodném kontaktu s elektrickým proudem.

Dostatečná pevnost – průmyslovou keramiku si někteří laici představují jako něco křehkého, podobně jako hrnek na kávu, ale tak tomu opravdu není. Tyto výrobky zcela zastoupí v pevnostních vlastnostech uhlíkovou konstrukční ocel.

Má přesný tvar – z tohoto materiálu lze vyrobit v podstatě nekonečné spektrum 3D tvarů, a tak lze tímto způsobem keramiku využít v obrovském rozsahu činností.

Nelapá okuje ani nečistoty – keramické piny se mnohem lépe udržují v čistotě, což zrychluje výrobu zejména při svařování.

Tepelná odolnost – keramiku lze zatížit i velmi vysokými teplotami, aniž by měnila své mechanické a chemické vlastnosti.