Mobilní dům – cesta k vlastnímu bydlení

Výstavba moderních mobilních domů se dnes ve stavebním odvětví opírá o nové technologie a materiály a lze s jistotou tvrdit, že tyto stavby mají ve srovnání s dobou před dvaceti lety vyšší úroveň. Mohou být využívány pro rekreační pobyt i k celoročnímu bydlení. Taková stavba je plně zateplena a zajištěna zdrojem vytápění podle možností firmy a přání zákazníka. Všechny objekty jsou pochopitelně plně vybavené potřebným nábytkem a technickým zařízením, mají kuchyňskou linku, toaletu, sprchový kout s umyvadlem, obývací pokoj i ložnici, tedy veškerý potřebný komfort ke spokojenému životu.

květiny hvězdicovité

Výběr vhodné lokality – kromě přijatelné ceny a možnosti bydlet v podstatě téměř ihned je tím hlavním důvodem, proč je o celoroční mobilní domy top-mobilnidomy.cz takový zájem, nezávislost na předraženém nájemním bydlení a výběr pozemku, kde chcete žít. V dnešní době se mnoho lidí rozhoduje, zda raději dát přednost životu v přírodě před „výhodami“ městských aglomerací.

Úskalí mobilních dřevostaveb

Tvarová variabilita – koncepce těchto staveb je zpravidla obdélníková, tím důvodem je mobilita, jinak by nebyl problém vytvořit objekt v půdorysu například do písmene L. Mobilní dřevostavby se tedy musí přizpůsobit svému účelu, ale jakmile se dům usadí na své místo, opatří vstupní terasou, pergolou či zahradním altánem, a vyzdobí okrasnými dřevinami, stěží jej rozeznáte od některých klasických bungalovů či nízkoenergetických staveb.

zelenina ze zahrádky

Povodňová lokalita – při výběru vhodného pozemku, kam umístit mobilní dřevostavbu, jste tak trochu omezeni povodňovými oblastmi. Tento fakt lze ovšem považovat za obecnou nevýhodu, která se týká veškerých staveb, po děsivé zkušenosti mnoha rodin z let 1997 a 2002 se lidé těmto místům spíše vyhýbají, i když mohou být velmi romantická. Bydlení na břehu horního toku Lužnice by vám mohl závidět leckdo, kdo tráví svůj život v byť přepychovém bytě v centru Prahy, a pokud se přece jen rozhodnete žít v blízkosti říčního toku, zkuste se poohlédnout po místech vysoko nad řekou s dalekými rozhledy, které lze objevit např. na Berounce nebo na Vltavě, ale i na zmiňované Lužnici v blízkosti města Tábor.