Muzikantské léto

Asi každý, kdo hraje na nějaký ten hudební nástroj, sní o tom, že si jednou bude vydělávat jen tím, že bude někde hrát. A proč by ne? Zní to jako splněný sen, když se vaši koníčci stanou opravdovým zaměstnáním… Co je k tomu ale potřeba udělat? V první řadě je určitě důležité si umět opravdu objektivně zhodnotit svoje vlastní schopnosti a ještě lépe, nechat někoho, kdo hudbě opravdu rozumí, aby je zhodnotil za vás.
zpěv do mikrofonu
Kolikrát totiž žijí v milné představě, že jsou kdoví jací virtuosové a to vše vzniklo jen z toho, že si až příliš k srdci brali komplimenty, kterých se jim dostávalo od rodičů a prarodičů. Dalším bodem je určitě si najít nějakou partu kamarádů, kteří také na něco hrají a můžete to dát nějak dohromady. Samozřejmě, nic vám nebrání v tom, abyste se od začátku vydali svou cestou, ale ve více lidech uděláte více muziky a to přitáhne více pozornosti ze strany veřejnosti – a to je váš cíl, že? Takže si třeba podejte inzerát anebo obejděte známe, zdali o někom, kdo by měl podobný sen jako vy, nevěděli. Poté už je to prosté. Musíte si najít vhodné místo, kde budete hrát a hlavně také kde budete zkoušet, neboť bez tréninku nic kvalitního nebude… Co se toho místa týče, tak je v dnešní době nutné si zajít na městský úřad pro povolení k veřejnému hraní a zároveň s tím dostanete i seznam povolených míst, kde se můžete scházet a těšit lidi hudbou během krásných letních večerů.
dívka s kytarou na louce
Ze začátku se vám může zdát, že nikoho nezajímáte, ale když vytrváte, tak dříve či později si vás všimne někdo, kdo by zrovna potřeboval zahrát na nějaké slavnosti nebo svatbě a brzy budete mít tolik kšeftů, že to nebudete ani stíhat zapisovat do kalendáře. Takže nevěste hlavu a chce to jen velkou dávku trpělivosti a odhodlání k tomu se nějak prosadit a ukázat se světu se vším, co umíte. Je to dar, který se nedostává každému, a tak by byla opravdu škoda ho promarnit…