Nádobí či zásoby po ruce: prababičky by se nevzdaly své kredence!

Zařizujete jídelnu v duchu nostalgických časů, kdy se u jídla scházela celá rodina, na stůl se prostíral rodinný porcelán a vždy bylo v dosahu pár dalších talířů pro případné nečekané hosty? Nebo jste se zamilovali do chalupářského stylu a chcete si i u sebe v bytě připadat každý den jako na dovolené? Kvalitní nábytek pozvedne váš interiér hodně a přitom ho nemusí být mnoho. Naopak dnešní doba vybízí k vědomému minimalismu, otevřeným prostorům a vlastnění méně věcí. Proto pokud si pořizujeme další skříňku, vyberme ji zodpovědně – pokud se stane dominantou místnosti, měla by působit solidně a přitom svou krásou dělat svým majitelům radost.

Stará jídelna

Pokud vás nepotkalo to štěstí zdědit starý nábytek po babičce, či koupit starý dům i se zapomenutými poklady na půdě, nabízí se pro vás řešení se po starožitném nábytku poohlížet po bazarech, anticích a bleších trzích. Takové hledání však může spolknout roky, obzvlášť pokud máte velmi jasnou představu, ale i v opačném případě – pokud netušíte, jak by ten váš kus nábytku měl vypadat, ale cítíte, že až se s ním setkáte, tak to poznáte!

Další nevýhodou může být, že bazarový nábytek nemusí být v dobrém stavu. Schopný restaurátor sice dokáže zachránit mnoho neduhů starého dřeva a kování, ne vždy ale může výsledný produkt plně vyhovovat potřebám moderní rodiny.

Staré kuchyňské vybavení

Jenže co když starý příborník Svět pokladů nebude tak starý? Pořiďte si jeden z našich originálních výrobků a pořiďte si tak hodnotný kus nábytku, který se stane vaší vlastní rodinnou historií pro potomstvo. Nábytek vyrábíme tradičními postupy podle originálních návrhů z minulých století. U tak ryze praktických kusů, jako jsou příborníky, potravinové skříně a kredence, léta prověřila funkčnost a praktičnost – představte si, že by naše praprababičky, které nenakupovaly polotovary v supermarketech a vše si vyráběly doma, musely ještě řešit, zda jsou pomůcky a zásoby, které potřebují k vaření a úklidu, uspořádány tak, že je vždy snadno najdou, ochrání i uskladní… Věříme jejich moudrosti, a tak znovu nevynalézáme kolo: začneme u kvalitního dřeva, vyrobíme nábytek poctivým řemeslem a na závěr ručně nadekorujeme. A z výsledku jsme sami tak nadšeni, že tuhle radost musíme sdílet dál – přijďte se k nám zasnít a najít kus historie i pro váš vlastní domov!