Nejkrásnější česká města

Česká republika oplývá množstvím zajímavých lokalit. Pokud plánujete dovolenou na příští rok a nejste aktuálně příliš při penězích, určitě si můžete dopřát zajímavou a podnětnou tuzemskou dovolenou. Česká republika je sice zemí malou, ale rozhodně velmi bohatou co se týče nabídek využití volného času. Ať už preferujete přírodu, historické památky, nebo zážitky, máte dost možností se zrealizovat.
A nemusí to být jenom dovolená nebo výlet. Určitě stojí za to dopřát si třeba nějaký prodloužený víkend.
hrad u skal 

Tip na výlet

V České republice najdeme množství přírodních i historických památek. Pojďme se nyní podívat na krásná Česká města, která určitě musíte navštívit.
1.      Praha – hlavní město je nejnavštěvovanějším místem v České republice a po právu.
zámek v Krumlově
2.      Český Krumlov – starobylé město, které patří k oblíbeným turistickým cílům díky jedinečné historické atmosféře.
3.      Kutná Hora – podobně jako Český Krumlov je i Kutná Hora prodchnuta duchem historie. Chrám svaté Barbory nebo slavná Kostnice stojí za to.
4.      Olomouc – krásné krajské město, které patří mezi nejkrásnější města na Moravě. Na náměstí najdete také orloj, který představuje jednu z mnoha atrakcí města.
5.      Jičín – je městem, které je spojeno především se slavným loupežníkem Rumcajsem a po právu, protože jeho pohádková atmosféra je jedinečná. Na místním zámku se nachází dokonce interaktivní Muzeum Hraček.
6.      Loket – je spíše městečko než město se stejnojmenným hradem, jehož historie je opravdu velmi dlouhá. Ale celkově městečko má neobyčejnou atmosféru.
květná zahrada kroměříž
7.      Kroměříž – město sice poměrně malé, ale rozhodně překrásné. Zvláště krásné jsou zámecké zahrady, které rády využívají k focení novomanželské páry. Je to také oblíbené město filmařů.
8.      Cheb – město, které si spojujeme s mocným Albrechtem z Valdštejna, které můžeme obdivovat pro specifickou starobylou architekturu, kterou nenajdeme v jiném Českém městě.
9.      Poděbrady – malebné královské město, kde se nachází zámek a také vyhlášené lázně. To vše v malebném Polabí.
10.  Třebíč – pokud máte rádi židovské památky, pak určitě stojí za to navštívit malebný Třebíč.
 
Samozřejmě to je jen velmi skromná ochutnávka, protože krásných měst najdeme v České republice desítky.