Zdražení internetového připojení

Pokud vezmeme v potaz rychlost připojení a jeho cenu, nebudeme asi ani letos nějak skákat nadšením. Je pravda, že se na mnoha nárožích objevily malé plakátky, ve kterých Telecom sděluje, že v této lokalitě zvýšili rychlost, ale už se nikde nemluví o tom, kolik si za to musí občan připlatit.
Letos na trhu objevil další poskytovatel, no další, ono to je starý známý, jen změnil jméno ze Sunset na Libli.
posílání mailů
Ten má velmi blízko ke známému Nordicu Telecom. Na webu je k přečtení jejich rozhovor z redaktory, ve kterém právě tito dva chtějí připojení zdražit. Mluví zde o tom, že trh je nezdravý, o konsolidaci a také o nové frekvenci, která se uvolní, a na které bude také nový mobilní operátor. Možná, to až jak dopadne dražba. Tito dva výtečníci v dlouhém rozhovoru měli zdůvodnit proč chtějí, aby byl internet dražší. Ani jeden z nich to přímo neřekl. Avšak znají viníka neutěšené situace. Prý za to může Telecom a ČTÚ a vzniklo to v dobách těsně po roce tisíc devět set osmdesát devět. 
programování na pc
K cenám se vyjadřují tvrzením, že v každé lokalitě to bude jiné. To se pozná až po konsolidaci, pokud tato proběhne. Zde je konečně vyřčena částka. Ta zní tři sta až čtyři sta padesát korun za jeden kalendářní měsíc. Ještě štěstí, že nebudou chtít zákazníka zkasírovat za stažená data, tedy jejich objem, tak, jak k tomu bylo kdysi při vytáčeném připojení.
Výše částky musí posoudit každý sám. Jsou takoví, kterým je to jedno, ale i takoví na které může mít každé zdražení neočekávaný vliv. Jasně že suma není nikterak horentní, ale to záleží na příjmech toho určitého zákazníka. A ten, pokud dosud platil třeba jen o stovku méně, těžko bude přestupovat k někomu, kdo je dražší. Pokud ten někdo ovšem „nespolkne“ jeho providera a nezačne ceny diktovat. Předpokládám, že i k tomu může dojít a asi i dojde.
Proto si stále více začínám vážit pan Elona Muska, který měl vizi bezplatného internetu pro celý svět.