Životní styl

Určitě ani vás nepřekvapí, že každý životní styl má nějaký charakteristický rys. Některé jsou okem rozpoznatelné na první pohled a jiné zase ne. Vidět můžeme způsob, jakým se lidi oblékají, jaké mají vlasy, líčení, jaký mají přístup k lidem apod. Jiné ale také mohou velmi snadno uniknout naší pozornosti. Ironií na tom je, že to jsou právě ty znaky, které jsou těmi nejpodstatnějšími. Jedná se o názory na svět, myšlenky o smyslu života, jak by měla vypadat společnost a mnoho dalších.
Mezi ty nejznámější životní styly patří hippies, kteří se velmi ostře vymezují vůči společnosti. Jsou ti, kteří žijí v souladu s přírodou. Je pro ně základní hodnotou volnost a svoboda. K hippies patří rocková hudba a oblékání do volných a hlavně barevných šatů.
zábava na skateboardu
Známí jsou také rastafariáni. Zpopularizoval je Bob Marley, který také patří k symbolům rastafariánů. Jedná se většinou o vegetariány a lidi, kteří mají blízký vztah k přírodě. Vlasy si upravují do dread locků a nejčastěji nosí barvy jako je červená, zlatá a zelená.
žena s baretem
Nesmíme zapomenout ani na skejťáky. Jedná se o lidi, kteří jsou volní, radují se z pohybu a v neposlední řadě se snaží jít za hranice svých možností. Patří k nim hip-hop a také rap. Typické jsou pro ně velká trička a široké volné kalhoty. Opomenout nesmíme ani čepice s kšiltem.
Věděli jste ale o tom, že existují i technaři? Základním rysem je taneční hudba a navštěvování techno party. Zde nenajdeme žádnou filosofii. Cílem je pomocí tance dosáhnout změny stavu mysli člověka. Image je velmi různá. Vzhled může být civilní ale také módním výstřelkem s různými světélkujícími doplňky.
Stylů bychom určitě našli ještě mnohem více, není jich totiž málo. My jsme se ale dnes zaměřili jen na hrstku z nich.
Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, pak máte možnost si je v dnešní době dohledat na internetu.