Vyřešit problém se špatným spánkem

Spíte dobře? Tak jste šťastný člověk. Ale mnozí lidé mají spánek silně narušený. Ať je to způsobem života, který je nejenom uspěchaný, ale dost náročný na psychiku. Mnozí mají starosti nejenom se zdravím v rodině, případně se zaměstnáním, nebo například s domácí online výukou dětí. Těch důvodů je velmi mnoho.

Někdy k tomu, abyste se dobře vyspali, stačí před spaním dodržovat několik zásad, které by měly být samozřejmostí. Už proto, že u každého z nás fungují biologické hodiny, které vnímají střídání dne a noci. To by se nemělo podceňovat.

klidné spaní

  • Sprchování nebo koupání ve vaně před spaním by nemělo být dlouhé a voda by neměla být horká.
  • Ideálně usínat by se mělo v místnosti co nejméně osvětlené a bez televizoru, počítačů nebo jiných obrazovek, protože vyzařují modré světlo, které škodí.
  • Váš spánek může narušit nejenom večerní pití alkoholu, ale i častá práce ve večerních hodinách. Pro každého z nás pro regeneraci těla a mysli, je důležitý hluboký spánek, ten řídí náš mozek. Hluboký spánek přitom nemusí trvat mnoho hodin.

Pokud někdo skutečně trpí dlouhodobým deficitem spánku, tak má pravděpodobně malé množství melatoninu – hormonu spánku, který vzniká v podvěsku mozkovém. Odtud se dostává do krve a tělo od něj dostává informaci o tom, že je čas spánku. Ale tento hormon vám nezajistí spokojený a klidný spánek, zvlášť pokud máte nějaké starosti nebo jste třeba ve stresu.

Ke klidnému hlubokému spánku vám pomůžou ale jiné důležité látky. Je to především esenciální aminokyselina – L-tryptofan účinky, která se nachází v některých potravinách (bílkoviny), ale člověk je musí přijímat pravidelně a v dostatečném množství. Což se nemusí dít.

Lidově řečeno – esenciální aminokyselina L-tryptofan je velmi důležitá pro všechny naše buňky. Vytváří řadu různých enzymů, vitamín B3 a především hormon Serotonin. Je to hormon klidu, pocitu štěstí, který je pro klidný spánek nepostradatelný.

Tryptofan

Lidé, kteří mají dlouhodobý deficit klidného a spokojeného spánku, tak na našich webových stránkách si mohou zakoupit esenciální aminokyselinu L-tryptofan v tabletách za příznivou cenu.

Před zakoupením L-tryptofanu se poraďte se svým lékařem a při jeho užívání dodržujte předepsané dávkování.