Dejte si pozor! Vyhněte těmto 9 chybám při uklízení.

Chyba 1: Nejdříve vysávat

Nejdříve vysajete, aby byla první špína hned pryč? Bohužel si přiděláte jen více práce. Nejpozději, až začnete utírat prach z polic a ten spadne na podlahu, můžete vzít vysavač do ruky znova.
uklízečka s mopem

Chyba 2: Používáte rozstřikovací sprej přímo

·  Ti, kteří se k této metodě uchylují, jistě nikdy nebudou stříkat správné množství. Proto by měl být čisticí sprej aplikován na čistící hadřík. To vám ušetří nejen čistící prostředek, ale i čas.

Chyba 3: Utíráte z levé strany na pravou

·    Pokud chcete být rychle hotoví, tak povrch utíráte zleva doprava a zpět. Ale tím pouze rozdělíte částice nečistot namísto toho, abyste se jich zbavili. Lépe je použít zakřivený tvar "S" nebo "Z".

Chyba 4: Čistíte okna za dobrého počasí

·    Pěkné počasí je špatné počasí na čištění oken. Pokud svítí slunce na okna, voda se spolu se saponátem rychleji odpaří a objeví se nepříjemné pruhy. Takže pokud myjete okna v horkém dni, můžete začít znovu, ještě než skončíte.

 prádelní šňůra s kolíčky

 

Chyba 5: Házíte špinavé oblečení dohromady

·    Košík na prádlo pro celou rodinu? Pokud je třídění ponožek pro vás zábava – tak ano. Ale i tady můžete ušetřit výrazně více času, pokud každý člen rodiny dostane vlastní koš na prádlo.

Chyba 6: Umísťujete špinavé nádobí rovnou do myčky nádobí

·    Samozřejmě, že nemusíme nádobí mýt samostatně ručně ještě před tím, než ho vložíme do myčky. Ale můžeme jej aspoň zbavit suchých tvrdých zbytků namočením nádobí do vody. Tak zajistíme, aby nádobí bylo opravdu čisté.

Chyba 7: Používáte čisticí příslušenství věčně

·    Celý byt musí být čistý a třpytit se? V tom případě se musíte starat i o čistící pomůcky. Ať už se jedná o mopy, metly nebo hadry – čisticí potřeby musí být po každém použití vyčištěny. V opačném případě bude příště vše více znečištěné než čisté.

Chyba 8: Zapomněli jste rukojeti

·    Všechny povrchy v koupelně a kuchyni svítí v novém světle? Přichází radost! Ale rádi zapomínáme na rukojeti zásuvek, knoflíky u kamen a kliky. Zde se skrývá většina bakterií.

Chyba 9: WC kartáč ihned uklízíte

l        Při čištění toalety si mnozí vezmou na pomoc kartáč místo rukavic a houby. Ale na konci úklidu by i on měl být vyčištěn a vysušen. Teprve pak se vyhnete nepříjemným zápachům.