Kdy je vhodné použít betonové oplocení

Není pochyb o tom, že oplocení pozemku je dobrý nápad. Nejenže představuje překážku pro zloděje, zároveň také zabrání kolemjdoucím, aby přes naše pozemky procházeli. Navíc, pokud máte malé děti či domácí zvířata, je udrží v uzavřené oblasti a zabrání jim vběhnout například na silnici.

 

Otázkou však je, jaký typ plotu použít. Na trhu jich existuje několik. Velmi populární je například pletivo, především pro svou nízkou cenu a snadnou montáž. Je však pravdou, že nebrání výhledu ven, ale ani dovnitř. Neposkytuje tedy příliš soukromí. Navíc nepředstavuje pro případného zloděje nijak velkou překážku, pokud nepřidáme další zabezpečení, například ostnatý drát na vrchol.

 

betonp1

 

Dřevo je pak nestárnoucí klasika. Výhodou je, že si můžeme vybrat, jak moc chceme, aby bránil v pohledu cizích lidí dovnitř. Při vhodné konstrukci navíc představuje pro zloděje mnohem větší překážku.

 

Na popularitě si však stále více získává betonové oplocení. Má to samozřejmě svůj důvod. Předně je zdaleka nejpevnější. To znamená, že nejlépe odolá jak pokusům zlodějů o jeho překonání, tak i přírodním vlivům, například silnému větru.

 

Výhodou také je, že si můžeme zvolit, jak bude vypadat a jak moc přes něj bude vidět. Navíc je zde možnost přidat i dekorační prvky, a dodat tedy celému pozemku osobitý styl.

 

Zdálo by se tedy, že se jedná o univerzálně vhodný typ plotu. Tak tomu však není. I zde se najdou místa, kde se příliš nehodí.

 

betonp5

 

V první řadě je nutné vzít v úvahu celkový ráz domu i pozemku. Bude jej betonový plot vhodně doplňovat, nebo jej bude naopak rušit?

 

To samozřejmě není vše. Pokud chceme mít na pozemku záhonek, pak je jasné, že potřebujeme, aby tam svítilo co nejvíce Slunce. Nelze tedy mít takový plot, který by je stínil. Proto se zde mnohem více hodí pletivo.

 

Je tedy vidět, že ani jeden druh se nehodí pro všechny situace. Je tedy potřeba se důkladně rozmyslet a vše dobře zvážit, abyste později své volby nelitovali. Pak by už totiž bylo pozdě.