Výběr vhodného plemena psa

Pejsek je rozhodně skvělý společník, který nám bude dělat radost. Při výběru je dobré zvolit vhodné plemeno, kterým rozhodně může být pejsek Akita Inu.

Výběr vhodného plemena psa

Odlišné vlastnosti

Na začátek si můžeme říct, že každý pes je unikát, protože i zvířata stejného plemena se odlišují, přičemž i každý člověk je jiný. Pokud půjdeme třeba do útulku a zalíbí se nám nějaký pejsek, který je smíchaný z několika plemen, tak u něj je těžké říct, co z něj bude v dospělosti. Nejvyšší jistotu máme rozhodně u čistokrevných pejsků s rodokmen. Jaké plemeno si vybrat? A tuto otázku není nikdy jednoznačná odpověď, protože výběr je individuální.

ležící štěně

Nejprve se musíme zaměřit na naše prostředí, protože takového panelového domu se hodí menší psi. Dále záleží na našich možnostech, kdy bojová plemena potřebují náročnější výcvik, abychom je zvládnuli a poslouchali nás. Psi s agresivnější a samotářskou povahou nemusí dobrou volbou k malým dětem. Na internetu nalezneme ke každému plemenu dobrý popis, takže si můžeme o něm udělat obrázek a zvážit, jestli bude pro nás vhodné. Správný výběr vede ke spokojenosti pejska i majitele.

Akita Inu

Nyní se zaměříme na tohle plemeno, která pochází až z Japonska, ovšem má rozhodně široké rozšíření. Hlavní vlastností je věrnost a milost, protože pána a rodinu mají opravdu rádi. Dokonce jsou doporučovány k dětem, takže se nemusíte bát, že by spolu nějak špatně vycházeli. Naopak pro dítě je to skvělý společník, který s ním bude příjemně trávit čas. Naopak musíme počítat s jejich tvrdohlavostí, kdy si někdy něco usmyslí a přes to jen tak nejede vlak.

nošení pejska

Výcvik si vyžaduje věnovat psovi čas, ovšem potom nás opravdu dobře bude poslouchat. Z tohoto důvodu je to oblíbené plemeno pro různé soutěže, jenž si společně parádně užijete. Psa můžete snadno sehnat na Akita Inu prodej, a to jako malé štěně, které s Vámi bude celý život. Přímo na webu naleznete aktuální nabídku štěňátek a jestli jsou volná či zarezervována. O kousek níže je navíc formulář, přes který se můžeme snadno spojit s majitelem a domluvit se.